اتو مو کراتینه چیست؟


بیشتر کسانی که  موی مجعد یا فر دارند، دوست دارند موهای صاف و براق داشته باشند. شما هم اگر جزو این دسته هستید توصیه میکنیم این مقاله را از دست ندهید. آیا شما هم نمیدانید اتو مو کراتینه چیست؟ و چه فرقی با اتو مو معمولی دارید؟ ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم اتو مو کراتینه چیست؟ و چگونه موهایی صاف و زیبا داشته باشید.

همه چیز درباره ی کراتینه کردن مو:

کراتین نوعی پروتئین طبیعی است که ذاتا در موی همه ی افراد وجود دارد. در واقع ماده ی پایه و اصلی مو، کراتین است. این پروتئین طبیعی، در طبیعت به فراوانی وجود دارد. زمانی که این پروتئین صدمه دیده باشد سلول های موجود در زیر مو را محافظت نمی کند. این عدم حفاظت باعث می شود مو آسیب پذیر، شکننده و زبر شود. کراتین تراپی یک روش درمانی جدید و فوق العاده برای ترمیم و احیای موهای آسیب دیده است. این روش، یک درمان شیمیایی است که باعث درخشندگی بیشتر موها می شود و اگر به صورت اصولی با مواد درجه یک و توسط افراد متخصص انجام شود تا شش ماه میتواند ماندگاری داشته باشد. پس از کراتینه کردن، مو تغذیه و تقویت میشود و توانایی محافظت از سلول های زیرین را مجددا بدست می آورد. کراتینه کردن در سالن ها و توسط تکنسین های با تجربه انجام می شود. در سالن های زیبایی فرد متخصص مواد کراتین را روی موهایتان قرار میدهد و سپس با یک اتو مو کراتینه یا معمولی، موهایتان را گرم میکند تا زمانیکه مواد جذب موهایتان شود. این عل ممکن است تا دو ساعت طول بکشد. مواد کراتینه، ویتامین ها و پروتئین های ضروری را به مو می دهد. مکانیسم عمل به این صورت است که کراتین ابتدا به ساقه ی مو نفوذ میکند سپس به ترمیم کوتیکول مو و رفع خشکی آن می پردازد. اما اگر دنبال یک روش مناسب تر برای صافی موهایتان هستید میتوانید از اتو مو کراتینه کمک بگیرید.

با موهای وز خود خداحافظی کنید.

اما اتو مو کراتینه چیست؟ و چه تفاوتی با اتو مو معمولی دارد؟

اولین تفاوت در صفحات آنها می باشد. اتو مو کراتینه صفحاتی سرامیکی یا تیتانیومی است که در صفحات آن مواد کراتینه وجود دارد. شما با یکبار استفاده از اتو مو کراتینه  میتوانید موهایتان را برای چند ماه صاف کنید. اما صفحات موجود در اتو مو معمولی کراتین ندارند. در خرید اتو مو معمولی جنس صفحات اتو مهم است. بهتر است برای موهای نازک و حساس از اتو موهایی با صفحات سرامیکی  و برای موهای ضخیم از اتو موهایی با صفحات تیتانیومی استفاده کنید. در اتو مو کراتینه جنس صفحات اهمیت چندانی ندارد اما متخصصان شیک فام به شما توصیه می کنند اتو مو کراتینه با صفحات تیتانیومی تهیه کنید. این کار چند دلیل دارد.  اتو مو کراتینه با صفحات تیتانیومی قابلیت گرم شدن تا دمای چهارصد و پنجاه درجه ی فارنهایت را دارند. کراتین ها نیز در همین دما فعال می شوند. علاوه بر این صفحات تیتانیومی  روی مو تاثیر ندارند و آلرژی زا نیستند. صفحات تیتانیومی با توزیع یکنواخت گرما آسیب به بعضی قسمت ها را به حداقل می رساند. هم چنین این نوع اتو سریعتر گرم می شود و قفل خودکار دما دارد. یعنی گرمای مناسب جنس موهایتان را ایجاد میکند و از سوختگی موها توسط گرمای بیش از حد جلوگیری می کند. اتو مو کراتینه های فاقد قفل اتوماتیک دما می توانند منجر به سوختگی مو شوند.

نمونه ای از اتو مو کراتینه

فواید اتو مو کراتینه چیست؟

  • تامین پروتئین مورد نیاز مو
  • سازگاری با انواع مختلف مو
  • محافظت از سلول های زیرین مو
  • درخشان و براق کردن مو
  • صرفه جویی در وقت
  • قابل استفاده برای مصارف خانگی و آرایشگاهی

با اتو مو کراتینه علاوه بر صاف کردن موها، آنها را تغذیه و آبرسانی کنید. همچنین اگر برای صافی موهایتان از سشوار یا اتو مو معمولی استفاده می کردید، با استفاده از اتو مو کراتینه زمان صاف کردن موهایتان بسیار کاهش پیدا میکند.

معایب اتو مو کراتینه چیست؟

  • پس از اتمام کراتین صفحات، بایستی اتو مو جدیدی بخرید
  • اگر به طرز صحیحی انجام نشود اثر آن فوری از بین میرود.

موهای ابریشمی دیگر رویا نیست!

نکاتی که پس از کراتینه کردن باید رعایت کنید:

سه الی چهار روز پس از کراتینه تراپی، نباید موهای خود را بشویید. برای اثر گذاری بیشتر بایستی چند روز صبر کنید. در صورت عدم رعایت این مورد، کراتین در موهای شما میبندد. بهتر است پس از گذشت این مدت و در اولین استحمام از ماسک موهای مخصوص  موی کراتین شده استفاده کنید تا شادابی موهایتان دوچندان شود.

پس از کراتینه کردن موها، باید از شامپوهای فاقد سولفات سدیم استفاده کنید. بهتر است از شامپو بچه های فاقد سولفات یا شامپوهای مخصوص موهای کراتین شده استفاده کنید.

تا سه ماه پس از کراتینه کردن، از استعمال هر گونه ماده ی آمونیاک دار روی موهایتان جدا بپرهیزید. از رنگ کردن و دکلره کردن موهایتان بعد از کراتینه کردن خودداری کنید.

پس از کراتینه کردن، دو هفته الی یک ماه از رفتن به استخر بپرهیزید. زیرا کلر موجود در آب استخر برای موهایتان مضر است.

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید